Půjčky bez úroků opravdu existují. Vyplatí se?

Hledat vždy tu nejvýhodnější půjčku by mělo být jasnou prioritou u každého, kdo potřebuje peníze. Jedním z klíčových ukazatelů výhodnosti je úrok. Udává se v procentech a jasně platí, že čím je úroková sazba nižší, tím pochopitelně pro každého žadatele lépe. Dnes se na trhu objevují i celkem zajímavé půjčky bez úroků. Skutečně se jedná o férový úvěrový produkt, který najdete v segmentu mikropůjček. To už jasně napovídá, že je s nimi spojena i řada dalších lákadel, jako:

 
• Vyřízení online
• Téměř nulová administrativa
• Rychlé schválení
 
Když se k tomu přidají i benevolentní podmínky získání, je možné říci, že je to ideální produkt. Skutečně se vyplatí? Na to se podívejme společně. Důležité je dát si pozor na několik věcí.

Jenom při první žádosti

Ano, půjčka bez úroků skutečně existuje, ale je třeba říci, že si o ni nemůžete žádat stále opakovaně. Pokud chcete docílit právě toho, že u ní nezaplatíte ani jednu jedinou korunu navíc, tak musíme dodat, že se vám vyplatí jenom při první žádosti. Podmínkou k tomu, aby byla taková půjčka poskytnuta, je právě nutnost mít u daného poskytovatele první půjčku. Když bude tedy využita třeba Crediton půjčka, a to poprvé, skutečně ji můžete mít zdarma. Když ale budete chtít v budoucnu na svou osobu další, již je nutné s klasickým úrokem počítat. Dokonale se tedy vyplatí poprvé, zatímco při dalších žádostech už je vhodné porovnat si další podmínky, stejně jako se podívat i na to, kolik celkově přeplatíte.

Nutnost splacení v termínu

Když si půjčku vezmete a splatíte ji v požadovaném termínu, opravdu musíme říci, že se vám vyplatí. Třeba Fenix půjčka nabídne možnost zvolit si daný termín splatnosti v rozmezí od jednoho dne, až po dobu jednoho měsíce. Každý žadatel si tak může vybrat přesně takovou dobu, u které si bude jistý, že peníze opravdu a také bez problémů splatit zvládne. Může se jednat třeba o dobu, která nastane po výplatě, nebo po jiném příjmu.
Když ale ke splacení v termínu nedojde, již to může být problém. Sice se není důvod bát vymáhání, nebo předání inkasní společnosti, jelikož je možné využít prodloužen í termínu. To už ale není zcela zdarma, a tak je třeba počítat s platbou, která musí být realizována okamžitě. Kolik to bude? Roli hraje:
 
• Konkrétní poskytovatel
• Výše půjčené částky
• Délka prodloužení
 

Spíše při menších finančních problémech

Může to znít jako sen. Co? Že si vezmete půjčku bez úroků. Pokud už přemýšlíte nad tím, že pomocí ní budete financovat něco dražšího, tak je třeba dodat, že se vám vyplatit nemusí. V první řadě proto, že každý poskytovatel nabídne spíše jenom jednotky tisíc. To znamená, že se daná půjčka hodí spíše na řešení menších finančních problémů, než na koupi konkrétních věcí.
Pokud by vás napadlo vzít si danou půjčku u několika různých poskytovatelů, tak to pochopitelně možné je. Pozor ale na onu krátkou splatnost. Dát do měsíce dohromady třeba i několik desítek tisíc, to není moc reálné. A následné hromadné prodlužování vám tento úvěr spíše znevýhodní.

Víte, co očekávat? Potom se vám vyplatí

Výše jsme zmínili možná rizika a situace, kdy skutečně může dojít k tomu, že se vám půjčky bez úroků nevyplatí tak, jak očekáváte. Pokud ale dané informace máte, a stejně tak víte, co od půjčky očekávat, vyplatit se vám může. Pokud potřebujete krátkodobě jenom pár tisíc korun, a jste si jisti, že je dokážete bez problémů vrátit, je rozhodně volbou, která vás nezklame. Je zbytečné si v takových situacích brát půjčku s úrokem, když pomůže ta bezúročná. Navíc potěší i svou jednoduchostí. A to ať už se jedná třeba o podmínky získání, nebo rychlost vyřízení. Tu má v celém úvěrovém segmentu nejrychlejší. Třeba jenom v řádech pouhých několika minut.

Rozšířené vyhledání
Počet inzerátů
39193